Koniec wsparcia dla systemu Windows 7! Czy musisz zmieniać komputer z systemem???

Wczoraj był ostatni dzień wsparcia dla systemu Windows 7. W tym dniu pojawią się ostatnie aktualizacje dla tego systemu. I co dalej?

Koniec wsparcia dla systemu Windows 7. Własna grafika

O końcu wsparcia dla Windows 7 pisałem tutaj. Od dziś ten system nie będzie wspierany a oprogramowanie, które na dzień dzisiejszy jest tworzone na ten system, może wspierać jeszcze przez jakiś czas. Już Google Chrome zapowiedział, że będzie wspierał Windows 7 do połowy 2021 roku, i być może inne przeglądarki tak zrobią.

Czy mam zmieniać komputer, gdy system nie jest już wspierany?

Nie, można używać jak do dziś. Tylko, że już nie będzie aktualizacji zabezpieczeń. Brak wsparcia z dnia na dzień, nie oznacza, że już trzeba kupować nowy komputer z najnowszym systemem. Spokojnie! Póki jest tworzone oprogramowanie i wspierane na Windows 7, to możesz korzystać z tego systemu.

Brak aktualnych wersji oprogramowania zmusi do zmiany systemu lub komputera?

Zależy jak na to patrzeć. Generalnie, jeżeli jest brak nowszych wersji, to należy przemyśleć nad kupnem nowego sprzętu z Windows 10. Dlaczego napisałem „zależy”? Jeżeli korzystasz z przeglądarki, starej wersji office np:2013, 2016 i dobrze działa oraz z programów do słuchania muzyki, oglądania filmów, tworzenia grafiki lub stron internetowych. To zwróć uwagę, czy jest wydawany na Windows 7. Jak nie, pobierz ostatnią stabilną wersję.  Ale możesz korzystać z Windows 7.

Zmusić może do zmiany sprzętu pod względem pakietów zabezpieczających. Mam na myśli wszelkie antywirusy, firewall itd. Takie pakiety zabezpieczające, na pewno zakończą wsparcie dla Windows 7 i może być to już za rok!

Kolejny powód zmiany może dotyczyć nowych urządzeń. Nowsze mogą nie być wykrywalne przez Windows 7. Mogą to być nowsze dyski SSD, M.2, zewnętrzne dyski na USB3.0 lub jeżeli powstanie, USB 4.0. To zależy już od producenta.

Do kiedy mogę używać systemu Windows 7, który nie ma wsparcia?

System, który nie ma już wsparcia można używać do póki są wydawane nowsze wersje oprogramowania i sterowników. Pamiętaj, że brak wsparcia spowoduje, że producenci wszelkiego oprogramowania i sprzętów przestaną wydawać aktualizacje na system Windows 7.

Jeżeli masz urządzenia, które niedawno kupiłeś i działają, nie masz powodu, aby zaraz zmieniać system, czy kupować nowy komputer.

Odpowiadając na pytanie, jak długo używać, to używaj, do póki nie będzie konfliktów z komputerem, który pracuje pod Windows 7. Nie będzie problemów z kupnem oprogramowania, czy sprzętu, który może obsłużyć Windows 7. Ich brak, mówi jasno:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *