O mnie

Imię i Nazwisko: Radosław Piskorz
Wykształcenie: Wyższe

Zanim zainteresowałem się dziedziną informatyki a w tym, różne dziedziny związane z informatyką, to interesowałem się elektroniką. Elektronika z początku obejmowała wszelkiego typu odbiorniki telewizyjne i radiowe, odbiorniki cyfrowe i analogowe do odbioru telewizji satelitarnej (w tym anteny telewizyjne, konwertery, mierniki analogowe i cyfrowe itd.). Interesując się elektroniką, zainteresowała mnie budowa maszyn oraz technologia wytwarzania maszyn różnego typu. Dopiero informatyką zacząłem się interesować pod koniec szkoły zawodowej. Na początku zagłębiałem się w zasady działania różnych podzespołów do komputera. Kończąc technikum elektroniczne, bardziej zagłębiałem się w dziedziny informatyki. Dopiero kiedy zacząłem naukę w technikum informatycznym, pierwszą dziedziną były sieci komputerowe i wszystkie urządzenia sieciowe i tak było do drugiego roku studiów. W kolejnych latach zainteresowały mnie bazy danych i programowanie, i jak każdy początkujący zaczynał od języków C/C++/C# po język Java. Następnie zainteresowała mnie dziedzina grafiki komputerowej i już tworzenie stron internetowych w HTML/CSS z użyciem JS i innych technologii.

Inaczej mówiąc, w trakcie studiowania poznałem wiele dziedzin. Poza sieciami komputerowymi, programowaniem, grafiką, bazami danych również poznałem hurtownie danych, systemy wbudowane w tym programowanie mikrokontrolerów i wiele dziedzin.
Obecnie wybrałem z informatyki tworzenie stron internetowych i bazy danych (przeważnie w MySQL), następnie we własnym zakresie programuję tworząc aplikacje w C++/C#.

Zainteresowania:
» Bazy danych i programowanie w języku SQL
» Tworzenie aplikacji internetowych w HTML5/CSS3/AJAX/JS + PHP
» Programowanie (w językach programowania to: C/C++, SQL, MySQL, UML, .NET),
» Grafika komputerowa – (ale nie tworzenie motywów pod systemy CMS, plakatów,  bannerów!)
» Systemy zarządzania treścią (CMS) i ich budowa
» Inżynieria oprogramowania + testowanie aplikacji internetowych i softwerowych
» Biblioteki / frameworki wspomagające działanie stron internetowych: Jquery/bootstrap
» Systemy wbudowane i działanie (budowa)
» Programowanie mikrokontrolerów i działanie
» Sztuczna inteligencja
» Modelowanie systemów w języku UML

Inne zainteresowania

» Książki z dziedzin IT i elektroniki oraz dobre horrory, przygodowe
» Czasopisma komputerowe, z elektroniki i popularno-naukowe
» Elektronika
» Fizyka / fale elektromagnetyczne
» Automatyka/Robotyka
» Filmy oraz filmy dokumentalne
» Muzyka – Rock/Metal

Inne moje strony:
4 WebProgrammers