Windows 10: Czy naprawdę jest taki zły? Moja Opinia o tym systemie operacyjnym

Każdy kto usłyszał o tym systemie i wyczytał na stronach, czym jest i że nie jest już typowym systemem operacyjnym, to zaczął mówić sobie jedno. Nigdy Windows 10! Ale, czy naprawdę jest taki zły?

Własna grafika

Jak usłyszałem, że Windows 10 jest usługą a nie systemem operacyjnym, to zdziwiłem się. Czytałem, że Microsoft będzie usuwał aplikacje, blokował, zmieniał wygląd i to przez aktualizacje! Mając dwa kompy, jeden miał XP pro, drugi Windows 7, zupełnie mi wystarczało. Jak pokazał mi się monit o instalacji Windows 10 na komputerze z Windows 7, to nie chciałem.

U znajomych i w rodzinie zobaczyłem ten system, który straszy, inwigiluje, czy gorzej chodzi (tak pisano w necie). I wg.mnie nie jest aż takim złym systemem. Mówiono, że powoduje szereg błędów, że ma problemy ze sterownikami, ciągłe niebieskie ekrany podczas restartu kompa, czy podczas uruchamiania komputera. Jakoś tych błędów u znajomych nie widziałem a tym bardziej u siebie na komputerze!

Po kilku latach….

Lata lecą, technika, komputery i wraz z nimi komponenty zmieniają się. I czas przyszedł na kupienie nowego komputera. Wybierając komputer, czyli komponenty, monitor itd., nie miałem możliwości kupienia do nowego zestawu, starszych systemów Windows. Był tylko Windows 10. Owszem, mógłbym kupić gdzie indziej Windows 7 lub 8.1, wybierając starsze komponenty, ale wtedy bym był ograniczony! Stare komponenty, wejścia USB, ograniczenia pamięci RAM, i nie mam tu na myśli ilość slotów, a typy pamięci np:DDR3 itd. Zakończyło się tym, że wybrałem najnowsze komponenty  z pamięcią DDR4!

Moja opinia o systemie Windows 10

Komputer zakupiłem na początku 2018 roku. I czas na moją opinię o systemie. System działa bardzo dobrze, dobra kolorystyka i nie jest tak kolorowa jak starszy system XP. Ciemny styl mi przypadł do gustu. Nie mam, żadnych problemów ze sterownikami, aplikacjami, aktualizacjami, i tym bardziej, nie mam żadnych niebieskich ekranów podczas uruchamiania komputera. Może wczesne wersje tego systemu tak miały, ale nie teraz. Tym bardziej, że system mam na dysku SSD. Szybciej chodzi, nie wiesza się. A to jest ważne.

I odpowiadając na pytanie, które jest w temacie. Nie, nie jest złym systemem. Jeżeli mamy wątpliwości, możemy wypróbować na maszynie wirtualnej taki system, który ma limit czasowy. Nie polegajmy tylko na opiniach w necie, warto samemu zobaczyć, popracować na tym systemie i dopiero wypowiadać się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *