Windows 10 z subskrypcją. Jaki to może mieć wpływ na domowych użytkowników?

Obecnie powstało wiele tematów dotyczących subskrypcji Windows 10. Już w 2016 roku pisano, że będzie taka subskrypcja wprowadzona, ale dla firm. A jak to będzie z użytkownikami domowymi?

Obecnie jest tak, że jak kupujesz nowy komputer, to kupujesz system operacyjny na płycie, czy na pendrive z wieczystą licencją, i nie musisz się martwić. Ale Microsoft planuje dać subskrypcje dla zwykłych użytkowników, czyli płacisz za usługę. Czytałem, że subskrypcja, będzie dla tych, którzy będą chcieli płacić a w zamian, będzie oferowany Office 365 i inne aplikacje. A dla użytkowników nie wybiorą subskrypcji, będą dostawać tylko łatki bezpieczeństwa.

Jak można przeczytać na stronie Microsoft, już od dawna jest taka możliwość, że możemy wybrać sobie, czy chcemy płacić subskrypcję, czy nie. Jest napisane na tej stronie: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4027510/microsoft-account-turn-on-recurring-billing-for-subscription.

Idąc dalej, wyczytałem, że taka subskrypcja miałaby kosztować ok 7 dolarów, to w przeliczeniu na polską walutę, wynosi 26,62 zł. Nie jest dużo, ale tak naprawdę nie wiadomo, ile by taka subskrypcja kosztowała. Moim zdaniem, będzie dużo więcej kosztować.

Ale jak napisałem wyżej, Microsoft planuje to wdrożyć jeszcze w 2020 roku, a obecnie tak jest dla firm. A jak się skończy, tego nie wiadomo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *