Windows 7: Czy warto używać tego systemu? – moja opinia o tym systemie operacyjnym

Windows 7  jest bardzo dobrym systemem operacyjnym, o ile nie zmieniamy sprzętu. Gdy tylko zajdzie potrzeba zmiany, to powstaje dylemat. Siódemka, czy dziesiątka?

Własna grafika

Windows 7 ma już 10 lat! Tak, tak szybko czas zleciał, że przychodzi czas i zadajemy sobie pytanie, co dalej? Czy nadal używać tego systemu? Windows 7 powstał w roku 2009 i zyskał dużą popularność. Sam mam na dwóch komputerach ten system w wersji pro 64bit. Też mam Windows 10, ale na nowym sprzęcie.

Windows 7 jest udanym systemem operacyjnym. Jednym podoba się ten system a drugim nie, bo ma funkcję aero, czyli przezroczystość. Na starszym komputerze z procesorem AMD Phenom II X4 965 dobrze działa i nie zdarzyło mi się, aby system mi się zawiesił. Nie miałem, i nie mam problemów z tym systemem, jak i z programami, których używam na co dzień.

Windows 7 a nowy sprzęt?

Od pojawienia się nowego systemu i ostatniego, czyli Windows 10, to akurat nowe dziecko Microsofu zyskuje popularność. Windows 10 powstał w 2015 roku i był odbierany źle, że jest usługą a nie systemem operacyjnym, szpieguje i zmienia funkcje w systemie, gdy jest aktualizacja. Czas pokazał, że dziesiątka zdobywa popularność a siódemka traci. Dlaczego? Ponieważ, gdy kupujemy już nowy komputer z nowym procesorem Intel, czy AMD, to nie zainstalujemy Windowsa 7! AMD mówił, że będzie wspierać i da się zainstalować, ale wtedy nie wykorzysta się pełnej mocy nowych procesorów. Dlatego uważam, że Windows 7 jest dobry, ale na starszych sprzętach, nie nowych! Dlatego, jeżeli padnie coś w starszym sprzęcie, np: procesor, to musimy liczyć się z tym, że w sklepach nie będzie dostępny! Wyżej wymieniony procesor, który  mam w starszym komputerze jest dostępny tylko na portalach aukcyjnych i są to części używane, nie tylko sam procesor!

Dlatego, jeżeli planujemy kupić komputer za rok, dwa, to możemy pozwolić sobie na kupno używanego procesora.  Nowy komputer, to nowy system!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *