Jest kilka tematów na ten temat, ale ja odpowiem na pytanie, jakie jest w temacie. Jak zaimportować wpisy z bloggera do WordPressa. Czasem jest nazywane też przenoszeniem strony z Bloggera do WordPress. To jest to samo:)
Jak napisałem na początku, jest kilka stron, które pokazują, jak przenieść stronę z Bloggera do WordPress przy użyciu wtyczek. Problem w tym, że te tematy nie są aktualizowane, i czas najwyższy zaktualizować.
Krok 1. Tworzenie kopii wszystkich swoich wpisów.
Po zalogowaniu się do swojego konta (inaczej bloga ze swoimi wpisami), odnajdujemy w menu Ustawienia i szukamy opcji tworzenia kopii wpisów, co pokazuję na poniższym zrzucie strony.

Tworzenie kopii wpisów w Blogger
Jeżeli utworzymy, to pobierze się plik w formacie xml. Musimy zapamiętać, gdzie został pobrany plik. Przechodzimy do drugiego kroku.
Krok 2. Instalacja wtyczki/wtyczek do importowania wpisów
W Internecie, gdzie są omawiane wtyczki do importowania wpisów z Bloggera, to tak naprawdę jedno z nich działa dobrze, ale szału nie ma. Jeżeli przejdziemy w menu kokpitu WordPress do narzędzi, dalej wybierzemy import. To ukarze nam się tabela. Wybieramy pierwszą na górze, która zainstaluje wtyczkę Blogger importer. Nawet jeżeli nie zainstalujemy, a wybierzemy Blogger Importer przez dodanie nowej wtyczki, to będzie ten sam krok, czyli wykonamy to samo. Na poniższym zrzucie pokazałem trzy wtyczki.

Wtyczki do importowania wpisów z Blogger do WordPressa
Blogger Importer, to jest wtyczka która jest instalowana po wybraniu opcji zainstaluj na stronie Import w menu narzędzia lub przez dodanie nowej wtyczki (będzie ta sama wtyczka). Kolejna wtyczka, to Blogger to WordPress, też sprawdziłem, i działa. Natomiast też jest polecana i to bardziej niż wtyczka Blogger Importer, to wtyczka Blogger Importer Extended. Jest tu pewna uwaga! Na stronach jest prezentowana wtyczka, która ma pełne możliwości, a obecnie jest tak, że po zainstalowaniu i włączeniu wtyczki Blogger Importer Extended, zauważymy, że można w wersji bezpłatnej pobrać maksymalnie 20 wpisów, co poniżej pokazuję zrzut.

Blogger importer Extended
Czyli już nie jest w pełni bezpłatna, dlatego najlepszym wyborem jest skorzystanie z wtyczki pierwszej Blogger Importer. I pozostaje nam ostatni krok, a nim jest zaimportowanie wpisów do naszego wordpressa.
Krok 3. Import wpisów z pliku
Gdy już mamy zainstalowaną wtyczkę, to przechodzimy do strony Importu naszego kokpitu WordPressa, następnie uruchamiamy importera, i ukaże nam się okno, gdzie trzeba dodać nasz plik, który wcześniej pobraliśmy.

Okno dodawania pliku z wpisami
Ja już dodałem w celu pokazania, i wystarczy teraz zatwierdzić przyciskiem, aby wysłać zaimportować wszystkie wpisy do naszego bloga. W kolejnym kroku wybieramy autora, czy to ma być autor WordPressa, czy autor Bloggera. Polecam wybrać autora obecnej strony, na który importujemy/przenosimy wpisy, i zatwierdzamy niebieskim przyciskiem.
I tak mamy zaimportowane wpisy. Jest pewne ale, gdy importujemy wpisy ze zdjęciami, które już w bloggerze były ustawione na wysoką jakość rozmiaru, to i tak zdjęcia po zaimportowaniu będą rozmazane, nie będą w dobrej jakości. Można powiększyć, ale jakość będzie kiepska. Dlatego, takie importowanie ma sens, gdy nie mamy zdjęć lub mamy bardzo mało, to lepiej przenieść ręcznie tekst ze zdjęciami.
I na sam koniec, nie będę tu dawał odznaki „polecam”, gdyż nie widzę różnicy w imporcie wpisów. Dodatkowo, zdjęcia są małe, ale to zależy od rozmiaru i ustawień w bloggerze. Dlatego, trudno coś polecać, kiedy nie ma różnicy. Może kiedyś była różnica w imporcie nie samych wpisów, ale i też zdjęć, ale ja takiej nie zauważyłem. Dlatego, ja pozostawiam Czytelnikowi do wyboru, jaką wybierze wtyczkę do zaimportowania wpisów na WordPress.